waldemar.m waldemar.m
423
BLOG

Ponad wszelką wątpliwość: Wykluczam absolutnie!

waldemar.m waldemar.m Polityka Obserwuj notkę 7

1. Wykluczam absolutnie możliwość uznania mściwej powiatowej baby za osobnika zdrowego psychicznie.

 

2. Wykluczam absolutnie możliwość dyskustowania o wyborach samorządowych 2014 z prezydentem-chamem Komorowskim, który powinien Ponad Wszelką Wątpliwość podać się do dymisji.

 

3. Wykluczam absolutnie, że I tur wyborów zostanie ogłoszony takim, jaki się odbył i dokona tego PKW w dzisiejszym składzie.

 

4. Wykluczam absolutnie, że premier RP potrafi zrozumieć prawo, którym powinna się kierować przy sprawowaniu urzędu.

 

I na koniec:

 

5. Wykluczam absolutnie, że w szeregach partii opozycyjnych i w POlsce, jest chociażby jeden prawnik, który rozumie aktualną sytuację dookoła wyborów samorządowych 2014 i kroki jakie należy podjąć, że obronić wolności i prawa obywateli.

 

Dopuszczam, Ponad Wszelką Wątpliwość, że wśród moich rodaków znajdzie się chociaż jeden taki, który zdecyduje się skorzystać z mojej porady i złoży w Sądzie Najwyższym skargę, o uznanie PKW za taki organ, jaki nie zapewnia realizacji konstytucyjnej zasady zaufania obywateli do państwa, przez co I tur wyborów należy unieważnić, gdyż obywatele nie mogą mieć zaufania do rezultatów ogłaszanych przez PKW.

 

 P.S.: Notka będzie składała się z trzech części:

 

1. Geneza obywatelskiego protestu.

 

2. Krótka analiza procesów wyborczych .

 

3. Podstawy prawne rozwiązania problemu wyborczego na drodze prawnej.

 

P.S.2.: Pierwszy trafiony i zatopiony. Przewodniczący PKW!

 

Rodacy! Stójcie ramię w ramię. Razem zatopimy i powiatową babę i pseudoarystokratę. 

 

2. Krótka analiza procesów wyborczych.

 

Tak się złożyło, że dzisiaj aż dwóch analfabetów prawnych wypowiadało się na temat wyborów.

 

Nie mogę udawać, że ich wypowiedzi są marginalne. Wypowiadali się premier i prezydent tego burdelu, który z przyzwyczajenia zwą w świecie Polską, więc doszedłem do wniosku, że muszę zacytować najważniejsze tezy ioch publicznych wystąpień, żeby moi Rodacy mieli jasny obraz argumentów, które wykorzystuję w tym cyklu o wyborach.

 

 

Fragment porannej wypowiedzi premier Kopacz:

 

- Wykluczam absolutnie, że mają być powtórne wybory. Tylko ci, którzy nie znają polskiego prawa, dzisiaj mogą tego rodzaju herezje głosić - powiedziała premier w Radiu Zet. 

 

Fragmenty wypowiedzi prezydenta-chama Komorowskiego:

 

Prezydent przypomniał, że w demokratycznych wyborach wszelkie wątpliwości rozstrzygają sądy. Jego zdaniem można sobie teoretycznie wyobrazić, że wszystkie sądy okręgowe unieważnią wybory lokalne i wtedy głosowanie odbędzie się w różnych okręgach w różnym czasie.

 

Pytany, jak przyjmuje postulaty powtórzenia wyborów odpowiedział, że nie dziwi się, kiedy mówią to wyborcy. Dziwi go jednak, jeśli nawołują do tego politycy, zwłaszcza ci, którzy mają wykształcenie prawnicze. – To jest po prostu niemożliwe. Z punktu widzenia prawa takiej możliwości nie ma, bez złamania konstytucji i ustaw. 

 

Nie wierzcie państwo tym ludziom, którzy mówią, że należy i można przeprowadzić powtórne wybory – apelował prezydent. – Ci, którzy tak mówią, opowiadają bzdury szkodliwe z punktu widzenia wiarygodności systemu demokratycznego

 

Od oceniania wiarygodności wyborów nie są politycy – dodał. – Jeśli ktoś uważa, że głosowanie zostało sfałszowane, nich czym prędzej biegnie do prokuratury 

 

Tym tekstem udowodnię, że te dwie wypowiedzi, to wypowiedzi analfabetów prawa.

 

A teraz o procesach wyborczych.

 

Wybory bywają dwojakiego rodzaju. Ogólnokrajowe i lokalne.

 

Ogólnokrajowe, to takie, gdy wszyscy wyborcy głosują na jedną listę.

Przykład ogólnokrajowych – wybory prezydenta.

 

Wszystkie inne – lokalne. To oznacza, że wyborcy skupieni terytorialnie, głosują na listy lokalne.

 

 

Przykład takich wyborów – wybory samorządowe.

 

 

waldemar.m
O mnie waldemar.m

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka