Rys. A - Tak widzą świat normalni ludzie

Rys. B - Tak widzą świat w Tworkach i na Hożej
Rys. A - Tak widzą świat normalni ludzie Rys. B - Tak widzą świat w Tworkach i na Hożej
waldemar.m waldemar.m
385
BLOG

STW? Fragment jednego komentarza

waldemar.m waldemar.m Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

Ileż to razy słyszeliśmy o tym pięknym gmachu bez fundamentów, którego ściany od ponad 100 lat pokrywają się siatką coraz wyraźniejszych pęknięć, zalepianie których przychodzi coraz trudniej.

 

I nie dziwota. Przecież te ściany składają się już właściwie z samego materiału służącego do zaklejania rys w ścianach.

 

Fizycy zdają sobie sprawę z tego, że wyjmując jedną cegłę ze ścian tego gmachu można spowodować jego zawalenie, ale tylko niektórzy z nich nie ścieśniają się o tym mówić w głos.

 

Nie będę przypominał, kto notorycznie o tym powtarza, żeby nie wywoływać złego z lasu, ale przytoczę fragment jednego z najświeższych komentarzy fizykalnego gringo, który już wielokrotnie dowiódł, że ludzki język jest zbyt trudny dla absolwentów wydziałów fizyki:

 

Całe piękno fizyki polega właśnie na unifikacji, wiele zjawisk jesteśmy w stanie opisać na gruncie jednej teorii i kilku zaledwie równań.Proszę pamiętać, że bez teorii względności nie ma syntezy termojądrowej i modele gwiazd już nie działają.Negując jeden element, jedną cegiełkę gmachu cała fizyka się zawali. Do tej pory wszystko dobrze się spina, podważenie jednego postulatu STW wymagałoby napisania całej fizyki od nowa...

 

Przeczytajcie to zdanie wyróżnione na czerwono jeszcze i jeszcze raz. Podobnego idiotyzmu dawno nie było w Dziale Nauka.

 

Astrofizycy (a zwracam uwagę, że ten idiotyzm napisał astrofizyk) twierdzą, że Słońce ma już ok. 4,5 mld lat, a podstawą jego funkcjonowania jest synteza termojądrowa (to jest oczywiście też idiotyzm, ale to nie ja za niego odpowiadam).

 

A ile lat ma teoria względności? 109 lat !!!

 

A więc całe 4,5 mld – 109 lat Słońce działa absolutnie bezprawnie.

 

Zanim jednak zaczniemy musimy przyjąć do wiadomości fakt, który legł u podstaw STW. Jest nim postulat stałej prędkości światła. Postulat ten mówi, że niezależnie od ruchu naszego układu pomiarowego, a także źródła światła, zawsze zmierzymy tą samą konkretną wartość c (oczywiście w próżni).

 

Fajny postulat, który w naszym Wszechświecie pozostanie tylko postulatem teoretycznym. Ja mógłbym natychmiast napisać dlaczego tak uważam, ale chcę dać szansę moim czytelnikom i poczekam dzień, Może tak się zdażyć, że znajdzie się ktoś obdarzony umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów, kto domyśli się, dlaczego ten postulat jest i pozostanie do końca funkcjonowania Naszego Świata tylko i wyłącznie teoretycznym.

 

Nie jest to jednak jedyny postulat STW. Przypomnijmy jeszcze jeden:

 

Zasada względności

Zasada głosząca, że prawa fizyki są jednakowe we wszystkich układach inercjalnych - musi obowiązywać dla wszystkich praw zarówno mechaniki jak i elektrodynamiki.

 

Pierwszym postulatem zajmę się w następnej części, a z zasadą względności rozbiorę natychmiast.

 

Cały Nasz Świat, to jeden wielki układ. A jak on jest jeden, to czy go nazwiemy inercjalny, czy nieinercjalny nie ma żadnego znaczenia. Jakie są w nim prawa fizyki, nie ma też najmniejszego znaczenia dla Naszego Świata. Ważne jest tylko to, że wszystkie prawa przyrody są w nim ważne we wszystkich jego zakątkach i nie ma znaczenia, czy są to prawa dotyczące mechaniki, czy elektrodynamiki.

 

Pamiętajcie tylko o jednym: nie obowiązują one dla elektromagnetyzmu, gdyż ... w przyrodzie nie występuje coś takiego jak elektromagnetyzm.

 

Cdn.

 

P.S.: napiszę kilka części. Temat sprawia mi przyjemność, więc będę go ciągnął tak długo, jak się da. Ale raz i na zawsze! 

waldemar.m
O mnie waldemar.m

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie